Порядок державної реєстрації фізичної осіби-підприємцем

Дата: 15.01.2018 18:24

Картинки по запросу реєстрація підприємця фотоПорядок державної реєстрації фізичної осіби-підприємцем

Відповідно до статті 18 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань” від  15 травня 2003 року № 755-IV для державної реєстрації фізичної особи-підприємцем подаються такі документи :

1) заява про державну реєстрацію фізичної особи підприємцем;

2) заява про обрання фізичною особою спрощеної системи оподаткування та/або реєстраційна заява про добровільну реєстрацію як платника податку на додану вартість за формою, затвердженою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної податкової і митної політики, - за бажанням заявника;

3) нотаріально засвідчена письмова згода батьків (усиновлювачів) або піклувальника чи органу опіки та піклування - для фізичної особи, яка досягла шістнадцяти років і має бажання займатися підприємницькою діяльністю, але не має повної цивільної дієздатності.

У заяві про державну реєстрацію фізичної особи підприємцем (форма 10, Наказу Міністерства юстиції України «Про затвердження форм заяв у сфері державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» 18.11.2016 № 3268/5) необхідно обов'язково зазначити КВЕДи (види економічної діяльності), залежно від сфери діяльності підприємця.

Державний реєстратор приймає заяву та документи в паперовій формі за описом, сформованим за допомогою програмних засобів ведення Єдиного державного реєстру, примірник якого в день надходження заяви видається заявнику з відміткою про дату їх отримання та кодом доступу до результатів розгляду документів через портал електронних сервісів.

Під час прийняття заяви та документів для державної реєстрації, що подаються особисто заявником, державний реєстратор встановлюють особу заявника за документом, що посвідчує таку особу, передбаченим Законом України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус».

У разі подання заяви уповноваженою на те особою державний реєстратор перевіряє обсяг повноважень такої особи за документом, що підтверджує її повноваження діяти від імені іншої особи.

Розгляд документів, поданих для державної реєстрації здійснюється протягом 24 годин після надходження документів.

Адміністративний збір за державну реєстрацію фізичної особи підприємцем — не справляється.

Державний реєстратор селищної ради                                     Коломієць С.О.