КНП "Троїцьке ТМО" інформує: ВЕРЕСЕНЬ – ВСЕСВІТНІЙ МІСЯЦЬ ОБІЗНАНОСТІ ПРО ХВОРОБУ АЛЬЦГЕЙМЕРА
ВЕРЕСЕНЬ – ВСЕСВІТНІЙ МІСЯЦЬ ОБІЗНАНОСТІ ПРО ХВОРОБУ АЛЬЦГЕЙМЕРА
У вересні стартував Всесвітній місяць обізнаності про хворобу Альцгеймера. Його мета — підвищити обізнаність та оскаржити упереджене ставлення, яке зберігається в суспільстві навколо деменції.
Хвороба Альцгеймера — нейродегенеративне захворювання, вперше описане в 1906 р. німецьким психіатром Алоїсом Альцгеймером. Як правило, хвороба виявляється у людей, старших за 65 років, але існує і рання форма.
Хоча це захворювання й було описане ще століття тому, вчені активно займаються його вивченням. На жаль, досі не знайдено ліків, які б забезпечили повне зцілення. Для попередження та лікування хвороби Альцгеймера зазвичай рекомендують стимуляцію розумових процесів, регулярні фізичні навантаження та спеціальний медичний догляд. Якщо ви запідозрили у своєї близької людини перші прояви хвороби Альцгеймера або ж порушення розумової діяльності, зверніться по медичну допомогу.
Основні цілі медичної допомоги:
- рання діагностика;
- оптимізація фізичного здоров’я, когнітивних здібностей, активності і благополуччя;
- діагностика та лікування супутньої фізичної патології;
- надання інформації та соціально-психологічної підтримки для тих, хто здійснює догляд за людьми з хворобою Альцгеймера, а також членам сімей.
Оскільки функціональні особливості роботи головного мозку змінюються з віком, більшість хворих — старші 65 років. Хвороба Альцгеймера є однією з причин інвалідності та несамостійності людей старшого віку. Однак, варто розуміти, що вона не є нормою чи формою старіння.
Причини розвитку деменції невідомі, але є загальні поради щодо її профілактики:
- Ведіть здоровий спосіб життя та відмовтеся від шкідливих звичок.
- Вчасно лікуйте зуби й не допускайте хвороб ясен — бактерії Porphyromonas gingivalis ймовірно можуть бути причиною хвороби Альцгеймера.
- Контролюйте артеріальний тиск, зменшіть споживання солі, цукру та підтримуйте здорову вагу.
- Тренуйте мозок та розвивайте пам’ять — читайте, розв’язуйте кросворди, вивчайте вірші.
- Більше спілкуйтеся. Спілкування — це активна розумова діяльність, зокрема, концентрація уваги та стимуляція пам’яті.