Мобільний застосунок для жінок, що постраждали від домашнього або гендерно зумовленого насильства, чи перебувають у групі ризику

Дата: 15.03.2024 10:00

У критичних ситуаціях домашнього насильства викликати поліцію не завжди безпечно, але й без допомоги залишатися не можна. Вихід є: новий додаток, створений у співпраці Міністерства внутрішніх справ України, Національної поліції України та UNFPA.

Він допоможе отримати допомогу для жінок, які не мають можливості подзвонити у поліцію через фізичні порушення (наприклад, особи з порушенням слуху), тотальний контроль особистого життя, відсутність коштів на рахунку тощо. Застосунок надійно замаскований від кривдника як звичайна непримітна програма.

Тривожна кнопка, що завжди з вами, за кілька секунд викликає допомогу, без необхідності телефонувати на 102.

Тривожна кнопка має вигляд нейтральної іконки на екрані смартфона. Якщо натиснути на кнопку, поліція визначить перебування за геолокацією й приїде на місце злочину.

Завдяки наявності окремого прихованого інтерфейсу у застосунку також можна переглядати інформацію про ознаки насильства, знайти план й для постраждалих та свідків, а також скористатись мапою контактів служб допомоги.

Застосунок уже працює, він доступний до звантаження у Google Play та App Store, однак його назва засекречена. Щоби завантажити програму, потрібно зателефонувати на гарячу лінію 116 123 або написати організації «Розірви коло» в приватні повідомлення.