Як отримати свідоцтво про народження дитини за кордоном

Дата: 08.01.2024 08:20

Як отримати свідоцтво про народження дитини за кордоном ❓

🤱 Українські діти, які народжуються за кордоном, автоматично отримують українське громадянство, якщо хоча б один із батьків є громадянином України.

👉🏻 Щоб отримати свідоцтво про народження дитини за кордоном, необхідно звернутися до дипломатичної установи або консульства України в країні, де народилася дитина. Там проводиться і визначення походження дитини, а також присвоєнням прізвища, імені та по батькові.

Як відбувається реєстрація народження ❓

1️⃣ письмова або усна заява батьків чи одного з них надається до дипломатичного представництва або консульської установи України за місцем народження дитини або за місцем проживання батьків;

2️⃣ у разі неспроможності батьків реєстрація дитини може проводитися її родичами;

3️⃣ після заяви батьків дитини або інших осіб, консул проводить реєстрацію народження дитини з одночасним визначенням її походження та присвоєнням прізвища, імені та по батькові.

Які документи слід пред’явити консулу для реєстрації ❓

1. Документ медичного закладу про народження дитини або довідку від лікаря, який надавав допомогу при пологах.

2. Паспорт або інші документи, що посвідчують особи батьків (одного з батьків).

3. Документ, який є підставою для внесення відомостей про батька (свідоцтво про шлюб, заява матері, заява батька про визнання батьківства тощо).

Протягом якого строку слід подати заяву про реєстрацію ❓

Заяву про реєстрацію народження дитини батьки зобов’язані подати не пізніше 1 місяця з дня народження дитини 📄

Важливо ❗️

Реєстрація народження, а також видача свідоцтва про реєстрацію цього акта цивільного стану проводиться без стягнення консульського збору.

Центральне міжрегіональне управління Міністерства юстиції - м.Київ