В Україні створили Державну службу у справах дітей

Дата: 03.10.2023 08:10

⚡️В Україні створили Державну службу у справах дітей

Кабінет Міністрів ухвалив постанову про створення в Україні Державної служби у справах дітей. Про це повідомляє Урядовий портал.

Цей центральний орган виконавчої влади реалізовуватиме державну політику у сфері захисту прав дітей, соціальної підтримки родин з дітьми, розвитку сімейних форм виховання й усиновлення.

Серед ключових завдань служби:

• координація надання соціальної підтримки та послуг сім’ям з дітьми, зокрема тим, над якими встановлено опіку чи піклування, прийомним сім’ям, сім’ям патронатних вихователів, дитячим будинкам сімейного типу, усиновлювачам;

• моніторинг за дотриманням місцевими органами виконавчої влади та місцевого самоврядування, підприємствами, установами й організаціями, фізичними особами законодавства щодо захисту прав дітей;

• взаємодія із дипломатичними установами України за кордоном для дотримання прав дітей та їх повернення додому.

Фахівці понад 1400 територіальних громад в Україні зможуть отримувати методичну допомогу щодо налагодження дієвої системи захисту дітей у громаді.

#Мінреінтеграції