Підготовка до зими триває за планом і входить у фінальну стадію

Дата: 14.09.2023 08:05

⚡️Підготовка до зими триває за планом і входить у фінальну стадію

Про це повідомляє Урядовий портал за результатами чергового засідання Кабміну. На ньому були озвучені основні показники готовності.

▪️Атомні електростанції. Відремонтовано 7 атомних енергоблоків, ще 2 стануть у стрій до початку опалювального сезону. Їхня загальна потужність – 7,8 ГВт. На Рівненській АЕС почали завантажувати нове ядерне паливо компанії Westinghouse. Це стало альтернативою російській монополії на подібні види палива.

▪️Теплові електростанції. До початку сезону запрацюють 25 енергоблоків, які дадуть енергосистемі 4,5 ГВт потужності.

▪️Теплоелектроцентралі. Майже 80% обладнання відремонтовано, ремонти тривають і завершаться вчасно.

▪️До зими готові 15,2 тисячі котелень, близько 84% тепломереж, 78% теплопунктів, понад 80% житлових будинків, 86% шкіл, дитсадків та лікарень. За місяць має бути 100%.

▪️Захист стратегічних об’єктів енергетики. Ведеться серйозна та системна робота. Раніше Уряд виділив додаткові 9,7 млрд гривень на захист критичної інфраструктури паливно-енергетичного сектору.

▪️Ціна на газ, тепло, гарячу воду залишиться без змін до кінця опалювального сезону. Постачальники тепла отримають від Нафтогазу обсяги блакитного палива за фіксованою ціною – 7,4 грн за м³. Це пільгова ціна, яка дасть змогу не підвищувати тарифи.

Уряд України й держави-союзники разом спрямували на відновлення та захист енергетики 2,3 млрд доларів.

#Мінреінтеграції