18 травня – День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу!

Дата: 18.05.2023 07:00

Шановна громадо!

Щорічно 18 травня в Україні відзначається День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу.

У цей день в державі вшановують памʼять про понад 110 тисяч кримських татар – корінного населення Кримського півострова та однієї з титульних націй України, які загинули під час й у декілька місяців після депортації кримськотатарського народу 1944 року. Зазначеною постановою події 44-го року визнано геноцидом кримськотатарського народу.

Це ще одна з найболючіших сторінок української історії. Біль, страждання, смерті, понівечені долі через російські страхи, амбіції, невпевненість, жадобу, перелік фобій тиранії нескінченний…

Під час депортації та після неї, коли кримськотатарський народ був примушений жити на чужині, загинула майже половина з вимушено переселених. Майже половина народу! Це був свідомий злочин тиранії проти народу й проти людяності.

Сьогодні ми знову звертаємося до того, що було пережито тоді, але тепер вони хочуть відібрати дім уже в усього багатомільйонного українського народу – у всіх, хто живе на нашій землі. Зараз, намагаючись окупувати Україну та зруйнувати наше життя, теперішні кати народу також були впевнені, що в них усе вийде і що ми нібито не витримаємо. А ми витримали. І боремося, щоб повернути спокійне, безтурботне життя в кожен куточок нашого краю, нашої домівки.

Вічна пам'ять усім жертвам геноциду кримськотатарського народу

Слава Україні!

З повагою, Троїцька селищна військова адміністрація!