Історичний центр незламного міста-порту Одеси вже два місяці як у списку культурної спадщини UNESCO.

Дата: 03.04.2023 16:30

🤝 Олена Зеленська мала нагоду подякувати за це рішення сьогодні Генеральній директорці ЮНЕСКО Одрі Азулє, яка відвідує Київ. До речі, разом із Олександром Ткаченко, міністром культури та інформаційної політики України, та Еміне Джапарова, першою заступницею міністра закордонних справ України, зустрілися з нею на території іншої пам’ятки ЮНЕСКО – Національного заповідника «Софія Київська».

- Нині готуємо на подання до цієї світової скарбниці історичного центру героїчного Чернігова. Під час російського вторгнення, яке нищить нашу спадщину, такі рішення ЮНЕСКО для нас особливо важливі. Бо визнають наші цінності не тільки нашими – світовими, і звертають на них увагу всієї світової спільноти.

Вдячні ЮНЕСКО за допомогу постраждалим від ракетної атаки 23 жовтня музеям Києва, за генератори, які допомогли пережити зиму іншим культурним закладам країни. І дуже сподіваємось на підтримку у поверненні культурних цінностей, які Росія продовжує викрадати і незаконно вивозити з окупованих нею територій України.

Культура – як повітря. У неї немає кордонів. Втрати однієї країни збіднюють усіх. Натомість збережене – збагачує і додає розмаїття всьому світові. 🇺🇦

@Олена Зеленська