Ментальне здоров'я, які симптоми не можна ігнорувати?

Дата: 22.01.2023 07:00

Війна і трагічні події, які з нею пов’язані, залишаються свій відбиток на ментальному здоров’ї кожного українця. Тому нині слід бути особливо уважним до свого стану та стану своїх близьких і вчасно зрозуміти, що потрібна допомога фахівця, щоб зберегти своє психічне здоров’я. Розповідаємо, у яких випадках потрібно звертатися до лікаря.

Приводом звернутися до лікаря є:

🟩 Хвилювання і тривожність, які можуть супроводжуватися задишкою, прискореним серцебиттям і відчуттям занепокоєності.

🟩 Порушення сну. Для здорової психіки важливо повноцінно спати — в середньому від 7-9 годин на добру. Менше або більше часу на сон призводить до депресії, тривожності, розладів сну.

🟩 Соціальна ізоляція. Багатьом людям необхідний час на самоті, щоб емоційно відновитися. Але глибока і тривала соціальна відстороненість може бути ознакою поведінкових проблем зі здоров’ям.

🟩 Зміна ваги. Йдеться саме про екстремальні коливання у той чи інший бік.

🟩 Почуття провини та нікчемності. Постійні звинувачення себе в нікчемності можуть бути симптомом депресії і навіть призвести до бажання завдати собі шкоди чи суїцидальних думок. Такій людині потрібна невідкладна допомога фахівця з психічного здоров’я.

🟩 Різкі перепади настрою. Наприклад, напад гніву через щось незначне. Такі раптові емоційні сплески можуть бути ознакою розладу.

Як зарадити❓

💙Якщо помітили перелічені симптоми в себе чи близької людини — зверніться до сімейного лікаря, з яким укладена декларація. Лікар може направити на додаткові обстеження та консультації. Що входить в психологічну підтримку у сімейного лікаря ми писали тут: https://cutt.ly/i9rCO2z

💙Якщо ж упевнені, що потребуєте допомоги психіатра — звертайтеся прямо до нього, для цього не потрібне направлення. Безоплатну консультацію можна отримати в медичних закладах, які уклали договір з НСЗУ на надання амбулаторних послуг і мають психіатра у штаті.