Як отримати інсулін за програмою "Доступні ліки"?

Дата: 16.01.2023 22:00

💉 Інсулін - життєво важливий препарат, який важливо приймати постійно і за графіком. До програми “Доступні ліки” входять ліки для людей з інсулінозалежним діабетом.

👉 Щоб отримувати інсуліни за програмою “Доступні ліки +Інсуліни” необхідно спершу звернітися до ендокринолога. Він створить план лікування в електронній системі охорони здоров’я та випише перший рецепт.

👉 Коли план лікування створений, то можна звертатися за подальшим рецептом до свого сімейного лікаря, терапевта чи педіатра. Вимушені переселенці можуть звернутися до будь-якого іншого лікаря первинної медичної допомоги. Або до ендокринолога.

👉 Лікар випише електронний рецепт. А у разі відсутності доступу до електронної системи охорони здоров’я, лікар випише паперовий рецепт, поставивши свій підпис та печатку.

➡️ Пам’ятайте: термін дії рецепту становить 30 днів з дати виписування.

👉Знайдіть найближчу аптеку, яка відпускає інсуліни. Впізнати її можна за наліпкою “Доступні ліки + Інсуліни”. Або одним із способів:

– через дашборд на сайті НСЗ. В меню зліва оберіть ваш населений пункт та потрібний напрямок програми реімбурсації.

– зателефонуйте до контакт-центру НСЗУ 16-77. Уточніть номер телефону аптеки. Перед візитом, зателефонуйте і спитайте чи в наявності інсулін. Якщо так, ви можете його забронювати.

✅ Завітайте до аптеки та покажіть рецепт. Отримайте інсулін в аптеці безоплатно чи з невеликою доплатою.