15 лютого відбулося покладення квітів до пам'ятного знаку воїнам-афганцям

Дата: 15.02.2022 16:30

15 лютого у День вшанування учасників бойових дій на території інших держав та з нагоди 33-ї річниці виведення військ з Афганістану

у Троїцькій громаді відбулася урочиста церемонія покладення квітів до пам’ятного знаку воїнам-афганцям.

На заході були присутні ветерани Афганської війни, селищний голова Демид Палагно та керуючий справами виконавчого комітету Троїцької селищної ради Зоя АКУНЄЄВА.

Варто нагадати, що після закінчення Другої світової війни українські військові брали участь у 24 локальних війнах і збройних конфліктах на території 16 іноземних держав. Війна в Афганістані тривала більше 9 років. Участь у ній взяли 160 тисяч 375 українських військовослужбовців, 3360 з яких загинули, 72 зникли безвісти, близько 4000 отримали інвалідність.

День вшанування учасників бойових дій на території інших держав встановлено указом Президента України від 11 лютого 2004 року № 180 і приурочено до завершення виведення військ колишнього СРСР з території Афганістану 15 лютого 1989 року.