До уваги фізичних осіб-підприємців та суб’єктів господарювання!

Дата: 30.11.2021 14:35

Головне управління Пенсійного фонду України в Луганській області повідомляє, що з 1 грудня 2021 року відбудеться підвищення мінімальної заробітної плати до 6500,00 грн.. У зв’язку зі збільшенням мінімальної заробітної плати відбудеться підвищення максимальної та мінімальної бази нарахувань єдиного соціального внеску. Так, відповідно до п.4 ч. 1 ст. 1  Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 р. № 2464-VI  максимальна величина бази нарахування єдиного соціального внеску дорівнює 15 розмірам мінімальної заробітної плати та дорівнює 97500,00 грн. Мінімальна база нарахування єдиного соціального внеску визначається лише для працівників, які працюють за основним місцем роботи та не мають інвалідності. При цьому працівник повинен перебувати в трудових відносинах з роботодавцем весь місяць (або всі робочі дні за графіком роботи) і йому має бути проведене нарахування. Це робиться для виконання вимог про сплату єдиного соціального внеску з мінімальної заробітної плати (ч.5 ст.8 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 р. № 2464-VI) у разі, коли фактична база нарахування єдиного соціального внеску менше мінімальної заробітної плати. Для цілей виконання вимог про сплату єдиного соціального внеску з мінімальної заробітної плати фактичну зарплату порівнюємо з 6500,00 грн. Розмір мінімального єдиного соціального внеску складає 1430,00 грн. (6500,00 грн. * 22%).

Додатково повідомляємо про функціонування веб-порталу електронних послуг Пенсійного фонду України, яким можна скористатись, щоб у подальшому мати можливість переглянути тривалість страхового стажу, отримати персональні данні про суми нарахованої заробітної плати та контролювати сплату єдиного соціального внеску та електронні лікарняні листи. Роботодавці, які ухиляються від сплати податків та надають перевагу виплаті «заробітна плата у конверті» несуть фінансову і адміністративну відповідальність, а працівники втрачають страховий стаж і соціальні гарантії. Згідно Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»  передбачено, що страховий стаж це період, протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню, та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не менше, ніж мінімальний страховий внесок.