З Днем Соборності України!

Дата: 22.01.2021 13:39

Фото без описуШановна громадо!

22 січня у день проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки Україна щороку відзначає День Соборності. Офіційно в Україні свято встановлено Указом Президента України «Про День соборності України» від 21 січня 1999 року. Це була основоположна подія для українського державотворення та стала відправною точкою для відліку історії сучасної Української державності.

Ідея соборності завжди була наріжною й актуальною для українців. Від другої половини ХІХ століття українська політична єдність стала одним із провідних мотивів декларацій та діяльності національного руху по обидва боки від Збруча. Соборність передбачає не лише пам’ять про минуле, а й потребує згуртованої спільної праці та взаємодії в сучасній Україні, коли ми, з різних регіонів, спілкуємося, разом працюємо, створюємо знакове і важливе. Проголошення Соборності УНР і ЗУНР 22 січня 1919 року – історичний акт об’єднання українських земель в одній державі.

Україна продовжує боротьбу за незалежність і соборність. Тому соборність залишається на порядку денному національних завдань і сьогодні.

Дозвольте побажати Вам миру, благополуччя, міцного здоров’я, довголіття, великих досягнень в особистому та суспільному житті! Пам’ятайте, що любов до людей і до рідного краю – це основа соборної та міцної держави.

З повагою селищний голова Демид ПАЛАГНО