Троїцький районний центр зайнятості інформує

Дата: 29.07.2020 16:37

Фото без описуПлануєте виїхати за кордон? Подбайте про свої ПРАВА та БЕЗПЕКУ!

«Запобігання нелегальній трудовій міграції, торгівлі людьми, експлуатації дитячої праці»
   За оцінками Представництва міжнародної організації з міграції (МОМ), понад 230 000 українців постраждали від торгівлі людьми, починаючи з 1991 року. Торговці людьми можуть вводити в оману, використовуючи фірми з посередництва в працевлаштуванні за кордоном, туристичні, шлюбні та модельні агенції, рекламу в засобах масової інформації та мережі Інтернет.
   Подбайте про власну безпеку, плануючи подорож!
?    Отримайте достовірну та повну інформацію про майбутню роботу та умови проживання за кордоном;
?    Ознайомтесь з правами працівників та мігрантів у країні, до якої подорожуєте;
?    Заздалегідь подбайте про безпечне і надійне місце проживання у країні, до якої прямуєте, а також у країнах транзиту;
?    Зробіть копії всіх важливих документів (віза, закордонний паспорт та національний паспорт, страховий поліс, контракт, запрошення, тощо) та зберігайте їх у безпечному місці окремо від оригіналів. Один екземпляр копій усіх документів, а також нещодавно зроблену фотокартку й контактну інформацію роботодавця, залишіть у своїх рідних та близьких;
?    Заздалегідь знайдіть та візьміть із собою контактну інформацію посольства або консульства України та інших організацій, що надають допомогу мігрантам у країні, до якої збираєтесь.
Для легальної роботи за кордоном Ви повинні мати:
?    Закордонний паспорт;
?    Відповідну робочу візу;
?    Трудову угоду із закордонним роботодавцем;
?    Дозвіл на роботу в країні призначення.
Підписуйте лише документи, складені зрозумілою для Вас мовою!
Запам’ятайте, що:
?    Трудова діяльність за туристичною, діловою або гостьовою візою є порушенням закону!
?    Зазвичай неможливо оформити робочу візу через посередників. Перш ніж погоджуватися на посередництво при оформленні візи, уточніть у відповідному консульстві, чи справді це можливо та яка вартість цієї послуги!
?    Як правило, виїхати за кордоном та туристичною чи гостьовою візою і вже за кордоном переоформити її на робочу неможливо!
?    У жодному разі не погоджуйтесь надавати фальшиві документи або неправдиву інформацію під час інтерв’ю зі співробітниками консульства!
?    Якщо Ви шукаєте роботу за допомогою посередників, з’ясуйте, чи є фірма-посередник відповідну ліцензію, перевіривши «ПЕРЕЛІК ФІРМ, ЯКІ ОТРИМАЛИ ЛІЦЕНЗІЮ НА ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ ЗА КОРДОНОМ» на вебсторінці Державної служби зайнятості України ttp://www.dcz.gov.ua
  Перебуваючи за кордоном:
?    Свої документи лише уповноваженим посадовим особам(працівникам прикордонних служб, поліції).
?    Зареєструйся в українському посольстві/консульстві в країні, де Ви плануєте перебувати.
?    Підтримуйте постійний контакт із родичами та повідомляйте їм про зміну роботи або проживання.

НАЦІОНАЛЬНА ГАРЯЧА ЛІНІЯ З ПРОТИДІЇ ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ ТА КОНСУЛЬТУВАННЯ МІГРАНТІВ
0-800-505-501
БЕЗКОШТОВНО ЗІ СТАЦІОНАРНИХ ТЕЛЕФОНІВ В УКРАЇНІ
527
БЕЗКОШТОВНО З МОБІЛЬНИХ ТЕЛЕФОНІВ В МЕЖАХ УКРАЇНИ ПН-ПТ З 10:00 ДО 21:00, СБ З 10:00 ДО 18:00.