Робочий візит членів Правління та Ради Асоціації об’єднаних територіальних громад до Польщі.

Дата: 06.06.2019 15:40

Фото без описуЗ 3 червня триває  робочий візит членів Правління та Ради Асоціації об’єднаних територіальних громад до Польщі.

Його головною метою є вивчення діяльності асоціацій органів місцевого самоврядування та принципів функціонування та завдань місцевого самоврядування країни.

Перша зустріч української делегації була присвячена ознайомленню із можливими формами співпраці асоціацій органів місцевого самоврядування та Уряду.

Так, одним із найбільш дієвих прикладів діалогу у Європі є саме польська Спільна комісія Уряду та асоціацій органів місцевого самоврядування.

Сторону Ради міністрів Польщі представляє 12 міністрів, а місцевого самоврядування – представники шести загальнопольських організацій (Союз польських міст, Асоціація сільських гмін, Унія метрополій, Асоціація польських повітів, Асоціація містечок, Асоціація воєводств), кожна з яких об’єднує різні рівні місцевого самоврядування.

Комісія зустрічається щомісяця і напрацьовує спільну позицію щодо всіх нормативно-правових актів, які будь-яким чином впливають на місцеве самоврядування. Орган складається із 12 груп, які працюються у різних сферах, наприклад, фінанси, освіта, охорона здоров’я тощо.

Якщо ти не нагадуєш світу про свої потреби, то він не буде пристосовуватися під тебе. Важливо не сприймати життя пасивно, а творити його. Цими принципами у своїх діяльності керується Союз польських міст. Упродовж місяця ми видаємо свої заключення щодо десятків законопроектів, а також пропонуємо свої проекти нормативно-правових актів. Ми створюємо позитивний лобізм для розвитку місцевої демократії та посилення місцевого самоврядування, - зазначив під час зустрічі із українською делегацією Марек Вуйчік, уповноважений Правління із законотворчих питань, Союз польських міст.

Більше того, Союз польських міст безпосередньо співпрацює із Парламентом. У разі ж прийняття останнім законопроекту, який викликає занепокоєння у місцевого самоврядування Союз має можливість звернутися до президента з проханням не підписувати документ.

Союз польських міст має понад 100-літню історію, а її членами є близько 300 міст.

Візит організовано за підтримки: STUDY TOURS TO POLAND , Polish-American Freedom Foundation, Польський фонд Солідарності, Fundacja Liderzy Przemian, Польська допомога.

День перший

День другий