Елементи нематеріальної культурної спадщини (НКС) громади буде занесено до обласного переліку!

Дата: 22.11.2018 18:23

Фото без описуЛуганський Обласний Центр Народної Творчості (ЛОЦНТ) повідомляє: два елементи нематеріальної культурної спадщини (НКС) Троїцького району будуть занесені до обласного переліку НКС!
"7 листопада 2018 року відбулося засідання обласної комісії з формування переліку елементів нематеріальної культурної спадщини Луганської області.

На території Луганської області не має жодної території, де б не приділяють уваги цьому питанню. Деякі райони вже визначилися з елементами нематеріальної культурної спадщини, які будуть вноситись у місцевий реєстр, а деякі ще збирають матеріали. Білокуракинська ОТГ, Троїцький та Білокуракинський райони вже створили свої місцеві реєстри. Так, Білокуракинська селищна рада своїм рішенням занесла в місцевий реєстр елемент «Автентичні пісні села Цілуйкове», Троїцький район рішенням районної ради вирішив занести в свій реєстр три елементи – «Весільний обряд випікання різки сім’ї Костенко-Кушнарьових», «Казки та небилиці сім’ї Верецун» та «Подвійні прізвища села Сиротине Троїцького району». Ще один занесений до місцевого реєстру елемент - «Павлівський капусняк з рибою» є «родзинкою» Білокуракинського району.

За висновком обласної комісії, відповідають визначенню «елемент нематеріальної культурної спадщини» та будуть занесені до обласного переліку наступні місцеві традиції: «Особливості борівського говору», «Традиція приготування гарбузової каші у Старобільському районі», «Автентичні пісні села Цілуйкове», «Павлівський капусняк з рибою», «Виконавське мистецтво ансамблю бандуристів Біловодського РБК», «Новопсковський куліш», «Весільний обряд випікання різки сім’ї Костенко-Кушнарьових» та «Казки та небилиці сім’ї Верецун».

Ми сподіваємось що представлені елементи нематеріальної культурної спадщини, які потрапили в обласний реєстр, займуть гідне місце й у Національному реєстрі України!"

Вітаємо! І велика вдячність всім причетним до нашої загальної справи по збереженню нематеріальних культурних цінностей України!!