Експертний аналіз бюджетів 665 ОТГ за 9 місяців 2018 року

Дата: 22.11.2018 12:21

?????????µ?????????? ?°???°?»???· ?±?????¶?µ?????? 665 ?????? ?·?° 9 ?????????????? 2018 ????????Експерти Групи фінансового моніторингу Центрального офісу реформ при Мінрегіоні провели черговий аналіз показників фінансової діяльності 665 об’єднаних територіальних громад (ОТГ) за підсумками дев’яти місяців 2018 року та порівняли зміну результатів показників рейтингу до І півріччя поточного року. Про це повідомила Яніна Казюк, координатор з фінансової децентралізації, пише  decentralization.gov.ua.

За підсумками дев’яти місяців 2018 року аналіз проводився у розрізі чотирьох показників, які характеризують фінансові аспекти діяльності об’єднаних територіальних громад:

1. власні доходи на одного мешканця (співвідношення обсягу надходжень власних доходів до кількості мешканців відповідної ОТГ);
  2. динаміка надходжень місцевих податків і зборів у 2018 році порівняно з 2017 роком;
  3. рівень дотаційності бюджетів (співвідношення обсягу базової чи реверсної дотації до загальної суми доходів ОТГ без урахування субвенцій з державного бюджету);
  4. питома вага видатків на утримання апарату управління у фінансових ресурсах ОТГ (питома вага видатків на утримання апарату управління органів місцевого самоврядування в сумі власних доходів загального фонду).

Для проведення аналізу 665 ОТГ згрупували за чисельністю населення:

• Група 1 – ОТГ з чисельністю населення понад 15 тис. жителів;
  • Група 2 – ОТГ з чисельністю населення від 10 до 15 тис. жителів;
  • Група 3 – ОТГ з чисельністю населення від 5 до 10 тис. жителів;
  • Група 4 – ОТГ з чисельністю населення менше 5 тис. жителів.

Серед 103 громад Троїцька ОТГ зайняла 19 місце.