КНП "Троїцький ЦПМСД" інформує: 11 квітня відзначається Всесвітній день боротьби з хворобою Паркінсона
Щороку 11 квітня відзначається Всесвітній день боротьби з хворобою Паркінсона, щоб привернути увагу до цього захворювання. Цей день має на меті підвищити обізнаність людей і спонукати нас усіх об’єднатися та допомогти тим, хто цього потребує.Основними симптомами хвороби Паркінсона є:
тремор – тремтіння, яке зазвичай починається з руки чи ноги і більше виражене у спокої;
брадикінезія – уповільнення руху, коли фізичні рухи набагато повільніші за норму, що може ускладнювати повсякденні завдання і призвести до характерного повільного пересування дуже маленькими кроками;
ригідність – скутість і напруга у м’язах, що може ускладнювати переміщення в просторі, змінювати вираз обличчя, а також може призвести до болісних м’язових спазмів (дистонія).
Хворі мають характерний зовнішній вигляд: голова нахилена вперед, коліна та лікті напівзігнуті, спина згорблена.
Проте не завжди коли у людини з’являються ознаки паркінсонізму, то це хвороба Паркінсона. Паркінсонізм може бути зумовлений деякими медикаментозними препаратами, судинними захворюваннями мозку, іншими нейродегенеративними захворюваннями, такими як прогресивний параліч, мультисистемна атрофія, кортикобазальна дегенерація тощо.
Не має жодного тесту чи методу дослідження, який достеменно підтвердить діагноз хвороби Паркінсона. Лише кваліфікований лікар може визначити діагноз аналізуючи симптоми, історію хвороби і детальний медичний огляд.
5 ФАКТІВ ПРО ХВОРОБУ ПАРКІНСОНА:
Причина хвороби Паркінсона на теперішній час здебільшого невідома і не існує ліків, які б вилікували це захворювання. Проте сучасне лікування є достатньо ефективним і може подовжити як активне життя пацієнта так і поліпшити його якість життя. Підбір ліків здійснює невролог чи спеціаліст з рухових розладів і залежить він від багатьох факторів.
Люди не мають однакових симптомів: у різних людей симптоми прогресують по-різному.
Є деякі ранні ознаки: одним із перших симптомів може бути зміна почерку, коли почерк з часом стає дрібнішим або скупченим, а також втрата сприйняття запаху їжі.
Фізичні вправи можуть допомогти полегшити багато симптомів хвороби Паркінсона.
Існують спеціальні центри для лікування хвороби Паркінсона: до Центрів передового досвіду входять 47 провідних міжнародних медичних центрів, у яких працюють відомі фахівці з хвороби Паркінсона. В Україні в кожному обласному центрі є провідні фахівці з рухових розладів чи клініки, які надають допомогу пацієнтам з хворобою Паркінсона, паркінсонізмом та іншими руховими розладами.
Здорове харчування, регулярні фізичні вправи та зниження стресу – найважливіші фактори для запобігання хворобі Паркінсона.