КНП "Троїцький ЦПМСД" інформує: Профілактика падінь у похилому віці.
Щоб здійснювати профілактику падінь у похилому віці, важливо стежити за раціоном харчування. Рекомендується комбінувати продукти різних груп (фрукти, овочі, рибу, яйця, молоко, зернові та бобові). Не слід пропускати прийоми їжі, оскільки це призводить до появи слабкості та запаморочення. Пийте 8-10 склянок чистої води чи інших напоїв, особливо під час спекотної погоди. Не варто вживати спиртне.
Слідкуйте за зором та слухом.
Рекомендується перевіряти зір і слух не менше, ніж раз на два роки. Поганий зір може спровокувати падіння, а через погіршених слух ви можете своєчасно не почути наближення небезпеки. Не забувайте користуватися слуховим апаратом, якщо він у вас є.
Допоміжні пристрої.
Якщо хода стає менш стійкою, використовуйте тростину або ходунки. Ви можете проконсультуватися зі спеціалістом щодо вибору необхідних пристосувань.
Приділяйте час фізичній діяльності.
Також варто пам’ятати, що фізична активність – хороша профілактика падінь та переломів у людей похилого віку. Рекомендується приділяти їй не менше 30 хвилин 5 днів на тиждень або більше.
Вказаний вище сайт Міністерства охорони здоров’я Ізраїлю рекомендує такі види фізичної активності:
ходьба;
вправи, що підтримують тонус м’язів, зберігають рухливість і дозволяють утримувати рівновагу;
будь-які види активності, які приносять вам радість, наприклад, танці, плавання і т.д.
Щоб запобігти травматизму під час ходьби, слід носити взуття на низькому широкому підборі. Рекомендується, щоби воно було закритим ззаду. Підошва не повинна бути слизькою.
Пам’ятайте, що страх не повинен заважати вам вести активний спосіб життя, адже саме він знижує ймовірність падінь.