Троїцька селищна військова адміністрація
Луганська область, Сватівський район

КНП "Троїцьке ТМО" інформує - 29 жовтня Всесвітній день боротьби з інсультом!

Дата: 29.10.2024 11:30
Кількість переглядів: 53


 

https://obllik.ck.ua/sites/default/files/images/na_golovnu_29.10.jpghttps://obllik.ck.ua/sites/default/files/images/u_tekst_.jpg

 

Цей день заснований ще 2004 р. Всесвітньою організацією боротьби з інсультом (WSO).

Мета заходу – підвищення обізнаності світової спільноти про проблему інсульту, важливість правильного і своєчасного надання першої допомоги і профілактичних дій, пов’язаних із цією судинно-мозковою катастрофою – однією з найчастіших причин загибелі та інвалідизації у світі.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), інсульт стається приблизно в 17 млн осіб на рік і є причиною смерті до 6,7 млн пацієнтів із вказаною патологією, а понад 5 млн отримують інвалідність. За даними Української асоціації боротьби з інсультом, цереброваскулярні патології щороку діагностують у понад 140 тис. наших співвітчизників (понад третина з них – працездатного віку); 30-40 % пацієнтів з інсультом помирають упродовж перших 30 днів і до 50 % – протягом року від початку захворювання; натомість 20-40 % тих, хто вижили, стають залежними від сторонньої допомоги (12,5 % мають первинну інвалідність). У світі величезного значення у вирішенні проблеми інсультів набувають саме профілактичні заходи, які можуть запобігти розвитку інсульту, а також методи реабілітації осіб, у яких уже розвинулася ця патологія.

У Всесвітній день боротьби з інсультом особливу увагу приділяють запобіганню інсульту, а також тому, як можна розпізнати перші його ознаки. Слід пам’ятати, що від того, – наскільки вчасно можливо встановити згаданий діагноз і надати належну допомогу, залежатиме надалі, чи вдасться врятувати життя пацієнта і те, наскільки повноцінним буде його якість. Одним із вирішальних чинників порятунку є саме перші 3 години після появи симптомів, якщо ж мине 4-4,5 години, патологічні зміни в мозку будуть уже незворотними.

Інсульт — гостре порушення мозкового кровообігу через раптове припинення кровопостачання частини головного мозку або крововилив у порожнину черепа, що призводить до загибелі мозкової тканини. Наслідком цього, залежно від локалізації ураження, є втрата функцій певних частин тіла, порушення мовлення, чутливості, рухової функції, зору, пам’яті тощо. Прояви при появі інсульту залежать від частини мозку, яка постраждала.

Зазвичай при інсульті спостерігаються такі симптоми:

  • людина не може посміхнутися, в разі інсульту усмішка може бути «кривою» (несиметричною, бо один кутик губ залишається опущеним);
  • постраждалий не може нормально говорити: вимова нерозбірлива та плутана;
  • людина не може підняти одночасно обидві руки – може підняти лише одну з них або піднімає обидві на неоднакову висоту;

  • виникає слабкість або оніміння в правій або лівій частині тулуба та кінцівках;

  • іноді інсульт може проявитися тільки інтенсивним головним болем.

Ефективна профілактика інсульту, а саме: ретельний контроль артеріального тиску, дотримання здорового способу життя; адекватна фізична активність; правильне харчування; виключення тютюнопаління; уникання стресів і негативних емоцій, а також вчасне розпізнавання перших ознак інсульту і звернення за кваліфікованою медичною допомогою дає змогу зберегти життя пацієнта та запобігти тяжким наслідкам.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь