Троїцька селищна військова адміністрація
Луганська область, Сватівський район

Яке сьогодення та майбутнє переміщених університетів Донеччини та Луганщини?

Дата: 28.10.2024 15:15
Кількість переглядів: 44

Фото без опису

 

Яке сьогодення та майбутнє переміщених університетів Донеччини та Луганщини?

 

Онлайн-медіа “Східний Варіант” випустив четвертий аналітичний матеріал “Переміщені університети Донеччини та Луганщини: вижити, щоб повернутися” про стан переміщених університетів та про те, якою є державна політика щодо релокованих закладів вищої освіти. 

 

У статті можна знайти відповіді на такі питання:

 

  • З якими викликами стикаються переміщені університети?
  • Як проблеми релокованих навчальних закладів впливають на якість підготовки студентів?
  • Чи означатиме зникнення університетів, що перемістились на підконтрольну уряду територію, те, що зникне й надія на відновлення українського освітнього простору на окупованих територіях?
  • Чому на деокупованих територіях система освіти має стати частиною національного безпекового та оборонного простору країни?

 

Ключові факти з матеріалу:

 

  • Тринадцять вишів Донеччини змінили місцезнаходження за 2014 і 2022 роки. Наразі вони працюють на базі інших закладів вищої освіти у семи регіонах країни: 4 — Дніпро та Дніпропетровська область; 2 — Київ; 2 — Луцьк; 1 — Івано-Франківськ; 1 — Тернопіль; 1 — Кропивницький, 1 — Вінниця (ДонНУ ім. Василя Стуса у власних корпусах). З них 9 вимушені були переїхати вперше у 2014 році та повторно у 2022 році, в другій хвилі до них добавились ще 4, які перемістились у 2022 році.
  • Переміщені 7 закладів вищої освіти Луганської області у 2014 році, з них другою хвилею 5 переміщені повторно після повномасштабного вторгнення у 2022 році. 
  • Всього в Україні у 2022 році після повномасштабного вторгнення перемістились 44 ЗВО. Це як самостійні заклади, так і окремі структурні підрозділи, як державні, так і приватні. З них 20 — це університети Донеччини та Луганщини

 

Основні висновки та рекомендації на основі дослідження:

  • Міністерству освіти і науки України напрацювати, обговорити з релокованими університетами та місцевою владою і затвердити основи державної політики на сучасному етапі щодо переміщених університетів, щоб зменшити невизначеність їх майбутнього, дати цілі перспективи;

  • Верховній Раді, Мінреінтеграції з підключенням МОН розробити, провести експертне обговорення та прийняти Закон про колаборацію, в якому запропонувати, зокрема, механізми очищення освітянського простору.

  • Переміщеним університетам слід відпрацювати чи оновити Стратегії свого виживання з урахуванням реалій, з оцінкою стану, можливостей та інструментів залучення ресурсів і баченням перспектив. Доцільним бачиться розроблення переміщеними університетами індикативних планів повернення в рідні стіни при ймовірній деокупації своїх міст. Такі розробки дозволять підвищити готовність закладів до реалізації складних процедур повернення. 

Автором аналітичної статті є кандидат філософських наук і доцент Донецького національного університету імені Василя Стуса Володимир Кіпень Порфирович. 

***

 

Аналітичний матеріал виданий завдяки програмі «Український фонд швидкого реагування», що втілює IREX за підтримки Державного департаменту США. Вміст є виключною відповідальністю громадської організації «Східний Варіант» і не обов’язково відображає погляди IREX та Державного департаменту США


 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь