КНП "Троїцький ЦПМСД" інформує - Міжнародний тиждень профілактики отруєння свинцем.
Міжнародний тиждень профілактики отруєння свинцем – 20- 26 жовтня.
Сполуки неорганічного свинцю – отруйні речовини☢️, які потрапляють в організм людини, накопичуються у тканинах. Свинець може потрапити до організму у вигляді парів🌫 та аерозолю через органи дихання🗣 на виробництвах (у металургійній промисловості, при виробництві свинцевих фарб та пігментів, акумуляторів, при виробництві кришталю, тощо).
Зазвичай в побуті свинець потрапляє до організму через шлунково-кишковий тракт із водою🚰, їжею🧀, через забруднені руки🤲🏻, іноді з пилом. Також свинець, який є у складі водопровідних труб, може потрапити у воду, яку потім використовують для їжі. Свинцева глазур у складі керамічної емалі (глечики, чашки, тарілки), може спричинити потрапляння свинцю в організм і викликати отруєння.
‼️СИМПТОМИ ОТРУЄННЯ СВИНЦЕМ:
- металевий смак у роті;
- кволість;
- запаморочення;
- болі в животі;
- «свинцева коліка».
При потраплянні невеликої кількості свинцю, спочатку отруєння протікає безсимптомно, але потім відбуваються незворотні зміни у внутрішніх органах, розвивається гіпертензія, ниркова недостатність, гостра енцефалопатія, анемія. Безпечної концентрації свинцю не існує❌.
Навіть такий низький вміст свинцю у крові, як 5 мкг/дл викликає в дітей 👶зниження розумового розвитку. У дітей порушуються когнітивні здібності, тому що їхня нервова система в 4-5 разів більше поглинає токсичні речовини, ніж у дорослих. В організмі свинець накопичується у всіх органах у т. ч.у кістках та зубах🦷. Під час вагітності🤰 свинець у крові жінки стає джерелом негативного впливу на плід. Неврологічні зміни незворотні.
📌Як запобігти отруєнню свинцем:
✔️Не використовуйте в побуті фарби, що містять свинець.
✔️Здійснюйте регулярне вологе прибирання.
✔️Очищуйте всі побутові поверхні.
✔️Використовуйте фільтри, що можуть видалити більшість свинцю з питної води.
👷♂️Люди, які професійно контактують із свинцевим пилом на роботі повинні :
- Використовувати відповідні засоби індивідуального захисту (респіратори, промислові фільтруючі протигази).
- Дотримуватися необхідної максимальної герметизації джерел виділення пилу свинцю; раціональної вентиляції.
- При роботі зі свинцем та його з'єднаннями необхідно суворо дотримувати правил особистої гігієни, не вживати їжі на робочих місцях.
- Використовувати змінний одяг та взуття.
- Харчуйтеся продуктами, які містять пектинові речовини наприклад, яблука).