92-га окрема Штурмова бригада імені кошового отамана Івана Сірка

Дата: 24.07.2024 11:00

92-га окрема Штурмова бригада імені кошового отамана Івана Сірка (92 ОШБр) — формування механізованих військ у складі Сухопутних військ Збройних сил України чисельністю в бригаду. Дислокується у с. Клугино-Башкирівка, Чугуївський район, Харківська область.

Бригада створена у 2000 році на базі 6-ї дивізії Національної гвардії України. 2011 року її штат скоротили, і планували ліквідувати до 2015 року. З початком російсько-української війни 2014 року незначні сили бригади перебували у Харківській області, і лише у серпні 2014 року ротно-тактична група була направлена на Донбас у спробі деблокувати оточені під Іловайськом війська.

Бригаду названо на честь Івана Сірка — кошового отамана Запорізької Січі у XVII столітті.

92 бригада відноситься до так званої «старої гвардії», яка сформована в 2000 році, а почала боротьбу ще 2014 році. Спочатку вона була механізованою бригадою, а в період гарячої фази війни в 2023 році стала штурмовою.