Люди, які відчувають потребу в психологічній або психіатричній допомозі, мають змогу отримати її безоплатно.

Дата: 27.11.2023 11:55

➡️У сімейного лікаря. З листопада 2022 року в Програмі медичних гарантій з’явилася послуга супроводу і лікування дорослих та дітей з психічними розладами на первинному рівні медичної допомоги. За цей рік понад 76 тисяч українців звернулися до сімейних лікарів, терапевтів та педіатрів по таку допомогу.

➡️Амбулаторне лікування. Психіатра або медичного психолога можна знайти в поліклініці, який має договір з НСЗУ за пакетом “Профілактика, діагностика, спостереження та лікування в амбулаторних умовах” і відповідного фахівця. Звернутися до психіатра можна без направлення.

➡️Стаціонар. Психіатричну допомогу в стаціонарі надають спеціалізовані заклади. Для звернення направлення необов’язкове.

➡️Мобільні мультидисциплінарні команди. Фахівці цих команд мають змогу їздити до пацієнтів додому. Для отримання такої допомоги потрібне направлення сімейного лікаря або психіатра.