В Україні презентували Національну стратегію подолання гендерного розриву в оплаті праці до 2030 року
Оприлюднили Національну стратегію подолання гендерного розриву в оплаті праці на період до 2030 року.
В Україні, зокрема, проведуть масштабну інформаційну кампанію “Звісно, зможеш” та просвітницьку кампанію щодо прав і можливостей — підвищення свого професійного рівня, здобуття в короткий термін нової, потрібнішої на ринку праці спеціальності.
Мета кампанії — переконати жінок, що вони здатні отримувати вищу винагороду за свою працю.
Окрім цього, пропонують запровадити гендерні аудити та обмін кращими практиками впровадження гендерної рівності на робочому місці.
“Ще у 2020 році Україна приєдналася до «Партнерства Біарріц». Воно передбачає багато різних викликів зі створення рівності в країні. І одне з них — це зменшення розриву в оплаті праці жінок і чоловіків. Уряд України взяв на себе це зобов’язання. На той момент розрив в оплаті праці між чоловіками і жінками був у середньому 20,4%. Упродовж наступного року його трохи, але вдалося скоротити — до 18,6%”, — розповіла Олена Зеленська на заході, що відбувся 11 травня.
Олена Зеленська: Гендерна рівність має бути не лише в обов’язках і відповідальності, а й у можливостях
Уряд також сприятиме створенню та роботі державних і приватних дитячих садків, підтримуватиме на державному рівні організації, які працюють з дітьми старшого віку.