Чи потрібно декларувати зброю як нагороду (відзнаку)?

Дата: 23.05.2023 21:15

📍Чи потрібно декларувати зброю як нагороду (відзнаку)?

Щоденно військовослужбовці захищають державу та громадян, ризикуючи власним життям і здоров'ям.

Держава відзначає заслуги військових та їх важливий внесок у перемогу, зокрема нагороджуючи державними нагородами, відомчими заохочувальними відзнаками, серед яких:

🔹державна нагорода – відзнака Президента України «Іменна вогнепальна зброя»,

🔹відомчі заохочувальні відзнаки «Вогнепальна зброя».

📍Чи вказується в декларації зброя як нагорода(відзнака)?

Ні. Адже відповідно до законодавства така нагорода (відзнака) для військовослужбовців не є подарунком та не відображається у розділі 11 «Доходи, у тому числі подарунки» декларації, а також у розділі 14 «Видатки та правочини суб’єкта декларування» декларації.

До такої нагороди (відзнаки) не застосовується обмеження (заборона) щодо одержання подарунків, передбачене ст. 23 Закону України «Про запобігання корупції».

📍Чи зазначається нагорода (відзнака) в розділі 5 «Цінне рухоме майно (крім транспортних засобів)» декларації?

Ні, не зазначається, якщо у документі до відзнаки немає відомостей про вартість зброї або зазначена у такому документі її вартість не перевищує 100 прожиткових мінімумів (для 2022 року – 248 100 грн, для 2023 року – 268 400 грн).

🔗Відповіді на інші питання про декларування можна знайти у Базі знань НАЗК: https://wiki.nazk.gov.ua/category/deklaruvannya/

🔗За хештегом #Декларуйся можна знайти роз’яснення про декларування.