Як отримати щомісячну грошову виплату деяким категоріям громадян з числа осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною

Дата: 11.04.2023 08:35

Нет описания фото.

У зв’язку з набуттям чинності з 1 січня 2023 року Закону України від 27.07.2022 № 2454-ІХ «Про щомісячну грошову виплату деяким категоріям громадян», 20 січня 2023 року прийнято постанову Кабінету Міністрів України № 79 «Деякі питання призначення і виплати щомісячної грошової виплати деяким категорія громадян з числа осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною і брали безпосередню участь у захисті суверенітету та територіальної цілісності України, та членам сімей загиблих (померлих) громадян з числа осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною».

Тож особи, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, та члени сім’ї, незалежно від того, чи перебувають вони на обліку в органах Пенсійного фонду України як одержувачі пенсії (щомісячного довічного грошового утримання), можуть подати до територіального органу ПФУ заяву про призначення щомісячної грошової виплати за формою, згідно з додатком до Постанови № 79.

Під час подання заяви у паперовій формі заявник пред’являє паспорт громадянина України або тимчасове посвідчення громадянина України.

До заяви надаються:

- документ про присвоєння звання Героя України з врученням ордена або про нагородження орденом;

- один з документів, що підтверджує безпосередню участь особи у захисті суверенітету і територіальної цілісності України: посвідчення, що підтверджує статус відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»; довідку про безпосередню участь особи в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України; довідку про участь особи у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії російської федерації в Донецькій та Луганській областях, забезпечення їх здійснення; довідку про безпосередню участь особи у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією проти України.

Звертаємо увагу, що право на щомісячну грошову виплату мають особи нагороджені орденом Богдана Хмельницького І, ІІ та ІІІ ступеня або орденом княгині Ольги І, ІІ або ІІІ ступеня, орденом «Золота зірка» або «За мужність» І, ІІ або ІІІ ступеня.