Ліки для людей з розладами психіки, поведінки та епілепсією включені в програму “Доступні ліки”.

Дата: 31.01.2023 21:00

Українці з діагнозами розладами психіки, поведінки та епілепсією можуть отримати необхідні препарати безоплатно або з доплатою. Вартість ліків аптеці відшкодує Національна служба здоров’я України.

💊 Як отримати “Доступні ліки”?

1️⃣ При розладах психіки та поведінки ліки призначає психіатр – для звернення направлення не потрібне. Лікар складе план лікування та випише перший рецепт на “Доступні ліки".

📌 При епілепсії слід звернутися до невролога або психіатра. Лікар-спеціаліст також створить план лікування та випише рецепт.

На час воєнного стану лікар може виписати як електронне, так і паперове направлення.

📌 За наступними рецептами можна звертатися до лікаря первинки Лікар зможе виписати рецепт на основі плану лікування, які раніше склав лікар-спеціаліст.

2️⃣ З рецептом можна звернутися в будь-яку аптеку, незалежно від місця реєстрації. Головна умова – наявність договору з НСЗУ. Впізнати таку аптеку можна за наліпкою “Доступні ліки”.

3️⃣ Покажіть рецепт працівнику аптеки. Аптекар запропонує наявні препарати, які містять потрібну діючу речовину. А також повідомить, який препарат повністю безоплатний, а за який потрібно доплатити. Вартість ліків аптеці відшкодує НСЗУ.

ℹ️ Знайти найближчу аптеку з договором із НСЗУ можна:

– через дашборд на сайті НСЗУ. В меню зліва оберіть ваш населений пункт та потрібний напрямок програми реімбурсації.

– зателефонувавши до контакт-центру НСЗУ за номером 16-77.