Як отримати виплати малозабезпеченим сім'ям?

Дата: 10.01.2023 16:00

Фото без опису.

З 1 січня соціальна допомога малозабезпеченим сім'ям НЕ була подовжена автоматично – потрібно заново оформити її отримання, повідомляє «Дзеркало тижня».

Хто має право на таку допомогу❓

Сім'ї, які постійно проживають на території України та з поважних чи незалежних від них причин мають середньомісячний сукупний дохід менший за прожитковий мінімум для сім'ї.

💳 Допомога призначається на шість місяців, а її розмір розраховують так: різниця між прожитковим мінімумом для сім'ї та середньомісячним сукупним доходом малозабезпеченої сім'ї.

Як отримати допомогу❓

Потрібно звернутися до структурних підрозділів з питань соцзахисту населення районних держадміністрацій виконавчих органів міських, районних рад або виконавчих органів сільських, селищних, міських рад, також можна звернутися до центрів надання адміністративних послуг (ЦНАП).

Які документи необхідно надати❓

▪️заяву про призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям;

▪️декларацію про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соцдопомоги;

▪️довідку про доходи у разі зазначення у декларації доходів, інформація про які відсутня у ДПС, Пенсійному фонді України, фондах соціального страхування тощо, і згідно із законодавством не може бути отримана на запит органу соцзахисту населення;

▪️довідку встановленої форми про безпосередню участь особи в антитерористичній операції, у здійсненні заходів щодо забезпечення нацбезпеки та оборони, відсічі та стримування збройної агресії у Донецькій та Луганській областях (якщо є).