Відповідно до статті 35 Сімейного кодексу України, наречені мають право на вибір прізвища при реєстрації шлюб

Дата: 21.12.2022 10:06

✔️подружжя має право вибрати прізвище одного з них як спільне для сім’ї.
✔️наречена, наречений мають право приєднати до свого прізвища прізвище чоловіка/дружини. Якщо обоє бажають мати подвійне прізвище, вони вирішують, яке прізвище буде йти першим.

❌Більше двох прізвищ не допускається, якщо це не випливає із звичаю національної меншини, до якої належить наречена або наречений.

Якщо на момент шлюбу прізвище одного з подружжя вже є подвійним, він (вона) має право замінити одну із частин свого прізвища.

Під час реєстрації шлюбу в паспорті проставляється штамп про те, що він підлягає обміну в місячний строк у зв’язку зі зміною прізвища.

Зміна прізвища тягне за собою ряд обов’язкових правових наслідків, і в першу чергу це стосується необхідності заміни документів після одруження.

☝🏻Для зміни прізвища в паспорті Вам необхідно подати в орган Державної міграційної служби України такі документи:
🔗довідка про реєстрацію місця проживання з органу реєстрації; якщо її немає, можна оформити цю довідку через 📲 https://igov.org.ua  (працює не для всіх регіонів);
🔗оригінал та копію свідоцтва про реєстрацію шлюбу. Якщо підставою для зміни прізвища стало розірвання шлюбу, подається відповідний документ;
🔗паспорт, що підлягає обміну;
🔗оригінал та копію ІПН;
🔗квитанцію про сплату адміністративного збору з мокрою печаткою банку, де Ви зазначені, як платник;
🔗якщо Ви перебуваєте або перебували у шлюбі, то Вам потрібно додатково принести оригінал та копію документів про шлюб або розірвання шлюбу;
🔗якщо Ви маєте дітей та бажаєте, щоб інформація про них була внесена до чіпу, то Вам потрібно додатково принести оригінал та копію документів про народження дітей;
🔗довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (для внутрішньо переміщених осіб);

Заява розглядається протягом одного місяця, після чого видається новий паспорт.

Таким чином, якщо відбулася зміна прізвища – протягом місяця необхідно замінити такі документи:
➡️паспорт громадянина України;
➡️паспорт для виїзду за кордон;
➡️облікова картка платника податків (РНОКПП);
➡️водійське посвідчення;

Крім вищевказаного списку, є ряд документів, в які теж необхідно внести зміни при їх наявності:
➡️дані в реєстрі виборців;
➡️медичні картки і страховий поліс;
➡️реєстрація та страхування автомобіля;
➡️банківські договори, картки та рахунки;
➡️заповіт і реєстраційні документи підприємця

⛔️Документи, які не потрібно змінювати після зміни прізвища:
➡️документи про освіту;
➡️документи, які встановлюють право на майно.