Луганська область, Троїцький район

В Троїцької громаді вивчали моделі сталого розвитку об’єднаних територіальних громад на Луганщині

Дата: 26.12.2017 16:13
Кількість переглядів: 83

14 грудня 2017 р. в Троїцької об’єднаної територіальної громаді відбувся семінар «Забезпечення сталого розвитку в ОТГ через збалансування інтересів центру та периферійних громад». Експерти презентували рівні та форми участі громадськості, інститутів громадянського суспільства у процесі вироблення управлінських  рішень на місцевому рівні.

Особливим аспектом спроможності ОТГ в регіоні є необхідність належного врахування та захисту інтересів їх периферійних громад, на території проживання яких після об’єднання не розташовані органи місцевого самоврядування. Тому важливо впровадити для них стійку модель взаємодії та комунікації через збалансування інтересів органів місцевого самоврядування та периферійних громад із використанням інструментів місцевої демократії, зокрема Статут територіальної громади.

В ході семінару учасники обговорювали проект Статуту Троїцької селищної територіальної громади та узгодили графік роботи Робочої групи щодо його розробки.

Нагадуємо, що між Троїцькою селищною радою та ЛОГО «Громадська ініціатива Луганщини» підписано Меморандум про співпрацю, метою якого є розробка проекту Статуту.

Захід проводився ЛОГО «Громадська ініціатива Луганщини» в рамках проекту «Забезпечення сталого розвитку у об’єднаних територіальних громадах на Луганщині через збалансування інтересів центру та периферійних громад» за підтримки  МФ «Відродження» (програмна ініціатива «Демократична практика»).  В ході проекту представники громад отримають методичну і консультаційну допомогу,  пройдуть навчання та стажування в інших громадах України.