З початком жовтня у селищі Троїцьке розпочалося будівництво амбулаторії загальної практики сімейної медицини
Як відомо, Луганщина потрапила до першого пулу проектів з будівництва нових амбулаторій. 310 сучасних амбулаторій будуть збудовані у сільській місцевості в 15 областях України. Це перший пул проектів, який затвердили Наказом Міністерства регіонального розвитку України, і які реалізовуватимуться 2018 року за рахунок субвенції з державного бюджету на розвиток сільської медицини. До проекту потрапили Луганська, Волинська, Донецька, Запорізька, Івано-Франківська, Київська, Кіровоградська, Миколаївська, Одеська, Полтавська, Рівненська, Сумська, Тернопільська, Хмельницька та Черкаська області.
Проектом передбачено будівництво саме сучасного, енергоефективного медичного центру, обладнаного за останнім словом світових стандартів надання населенню первинної медичної допомоги. При прийнятті рішення про участь у конкурсному відборі громад на будівництво амбулаторії, депутатський корпус і керівництво виконавчого комітету селищної ради брали до уваги той факт, що згідно критеріїв відбору, амбулаторії насамперед будуватимуться там, де будівля медичного закладу громади знаходиться в незадовільному стані або взагалі відсутня, і головне – є працюючі лікарі і достатня кількість населення. Оскільки у селищі Троїцьке відсутні будівлі первинної ланки медичної допомоги, які б знаходились у комунальній власності об’єднаної територіальної громади це, можна сподіватися, й стало вирішальним при визначенні переможця конкурсу Міністерством регіонального розвитку. Разом з цим слід зазначити, що надання сучасного діагностичного і фізіотерапевтичного обладнання за рахунок коштів державного бюджету для Центру, можливе тільки за умови встановлення його у приміщення спеціально для цього проектовані при будівництві. До речі, саме на діагностику захворювань на ранніх стадіях і буде робитися наголос лікарями Центру первинної медико-санітарної допомоги.
Вартість поточної стадії проекту, розрахованої до кінця 2018 року складає 8 млн. 292 тис. гривень, з яких співфінансування бюджету громади – 921 тис. гривень. На 2019 рік передбачено фінансування з державного бюджету у сумі 4.1 млн. гривень при співфінансуванні з місцевого бюджету 411 тис. гривень. Таким чином, ми бачимо, що на одну гривню витрачену з місцевого бюджету, у вигляді прямої інвестиції на розвиток первинної медичної допомоги громади залучається майже 10 гривень з державного бюджету.
Містобудівний розрахунок