На Луганщині формується освітній простір
У Луганській області з урахуванням перспективного створення об’єднаних територіальних громад відбувається процес формування мережі опорних шкіл.
Мережа таких загальної середньої освіти Луганщини складається з тринадцяти шкіл та їх вісімнадцяти філій. З них дві розташовані в Троїцькій та Біловодській об’єднаній територіальній громаді.
Загальноосвітні навчальні заклади, що є опорними, створюються для рівного доступу усіх дітей до якісної освіти. Адже близько 80% хлопчиків та дівчаток позбавлені можливості отримати хорошу освіту тільки за однією, від них незалежною ознакою – за місцем проживання у сільській місцевості. До створення в сільських районах опорних загальноосвітніх навчальних закладів долучаються й інші райони Луганської області. Вже наявні рішення сесій про створення опорних закладів у Міловському, Марківському, Станично-Луганському та Кремінському районах.
За даними Луганської ОДА у новоутворених опорних навчальних закладах та їх філіях загалом навчаються 49557 школярів. До опорних шкіл 16 шкільними автобусами підвозять 1229 учнів із 24 населених пунктів.
Опорні школи створюють з урахуванням перспективи потреб та можливостей Нової української школи. Діяльність педагогічних колективів спрямована на вивчення та впровадження нових освітніх технологій та методик.
Одним із надскладних завдань для об’єднаних територіальних громад є створення функції управління освітою. До об’єднання громад управлінням освітою в селах і селищах займались відділи освіти районних державних адміністрацій, які є елементами вертикалі державної виконавчої влади. Функції виконавчих органів сільських та селищних рад у сфері освіти були мінімальними та полягали в реалізації другорядних завдань для забезпечення шкіл (як наприклад організація підвозу учнів). Новостворені об’єднані територіальні громади (Красноріченська, Привільська, Лозно-Олександрівська) вирішують стратегічні завдання щодо формування власних органів управління освітою, прийому-передачі з районної комунальної власності у комунальну власність ОТГ закладів дошкільної та загальної середньої освіти, приведення у відповідність до чинного законодавства установчих документів закладів загальної середньої освіти, а саме до початку процесу замовлення для випускників документів про освіту.