Корисна інформація для фізичних осіб-підприємців

Дата: 15.03.2018 15:28

Картинки по запросу державна реєстрація підприємця фотоДержавна реєстрація припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця

Відповідно до ч. 1 ст. 42 Господарського кодексу України підприємництво - це самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик господарська діяльність, що здійснюється суб'єктами господарювання (підприємцями) з метою досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку.

Відповідно до стаття 51 Господарського кодексу Украъни підприємницька діяльність припиняється:

- з власної ініціативи підприємця;

- у разі закінчення строку дії ліцензії;

- у разі припинення існування підприємця;

- на підставі рішення суду у випадках, передбачених цим Кодексом та іншими законами.

Відповідно до п. 4 ст. 18 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» від 15.05.2003 року № 755-IV для державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної соби-підприємця подається один з таких документів :

1. заява про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності

фізичної особи – підприємця за її рішенням.- у разі державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця за її рішенням;

1. ксерокопія свідоцтва про смерть фізичної особи, судове рішення про визнання фізичної особи безвісно відсутньою — у разі державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця у зв'язку з її смертю, визнанням її безвісно відсутньою або оголошенням померлою.

У разі подання документів, крім випадку, коли відомості про повноваження цього представника містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань, представником додатково подається примірник оригіналу (нотаріально засвідчена копія) документа, що засвідчує його повноваження.

Державна реєстрація проводиться за відсутності підстав для зупинення розгляду документів та відмови у державній реєстрації протягом 24 годин після надходження документів, крім вихідних та святкових днів.

Адміністративний збір за державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця  не справляється.

Державний реєстратор

Троїцької селищної ради                                                            С.О. Коломієць