Увага! Лід!
Правила поведінки та пересування на льоду
Існує ряд заходів безпеки при переміщенні по льоду. Перед тим, як ступати на його поверхню, слід перевірити його товщину, а потім вже поступово здійснювати кроки. Якщо у заході бере участь відразу кілька людей, то не варто усім відразу виходити на лід, краще, щоб один слідував за іншим на певній відстані.
У тому випадку, якщо у рибалок з собою мається об’ємний вантаж, то його не рекомендується переносити на собі. Безпечніше прив’язати до нього один кінець мотузки і волочити за собою, тримаючи за другий.
Якщо товщину льоду перевірити складно, наприклад, якщо частина льоду занесена снігом, то краще не ризикувати, а обійти її на чималій відстані, так як саме в таких місцях ймовірність провалитися особливо висока.
Перебуваючи на кризі завжди памятайте про безпеку.
Прорубуючи ополонки, не варто розташовувати їх занадто близько один до одного. По-перше, це ніяк не відіб’ється на майбутньому улові. А по-друге, це підвищує ймовірність того, що лід проломиться. Також небажано, щоб поруч розташовувалося більше двох лунок. Якщо в риболовлі бере участь відразу кілька людей, то натовпом ловити не варто, розміщуватися рибалкам бажано на відстані не менше десятка метрів.
Не варто нехтувати і тими звуковими сигналами, які подає сама природа. Тріск льоду – одна з ознак недостатньої його надійності, в цьому випадку, рекомендується лягти на живіт і відповзти на безпечну відстань.
Начальник ДПРЧ-33 ГУ ДСНС
України у Луганській області
майор служби цивільного захисту
Денисенко В.І.