27.06.2024 року відділ ЖКГ прийняв участь у онлайн-воркшопі “Управління відходами від руйнувань”.
27.06.2024 року відділ ЖКГ прийняв участь у онлайн-воркшопі “Управління відходами від руйнувань”.
В Україні управління відходами від руйнувань наразі регулюється лише Постановою № 1073, затвердженою Кабміном 27 вересня 2022 року, яка встановлює відповідальність за демонтаж, сортування (за можливості), вивезення відходів від руйнувань до спеціально створених місць тимчасового зберігання (МТЗ).
Ця Постанова визначає механізм поводження з відходами, що утворились у зв’язку з пошкодженням (руйнуванням) будівель та споруд, об’єктів незавершеного будівництва, об’єктів благоустрою внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій або проведенням робіт з ліквідації їх наслідків (далі - об’єкти), з метою запобігання та зменшення негативного впливу таких відходів на навколишнє природне середовище та здоров’я людини.
Станом на зараз, до Реєстру пошкодженого та знищеного майна внесено більше 300 тисяч об'єктів. Спираючись на звіти територіальних громад та згідно статистичних даних існує приблизно 600 тисяч тон відходів від руйнувань, що розміщенні на місцях тимчасового зберігання. Однак ця цифра не є релевантною.
На воркшопі було розглянуто ряд корисних питань та отримано Методологічні рекомендації щодо оцінки обсягів відходів від руйнувань, розроблену відповідними експертами.
Ці Методичні рекомендації призначені для визначення розрахункової кількості відходів, що утворились у зв’язку з пошкодженням (руйнуванням) будинків багатоквартирної і садибної житлової забудови , будівель закладів загальної середньої освіти та дошкільної освіти, закладів охорони здоров’я внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій або проведенням робіт з ліквідації їх наслідків та має рекомендаційний характер при здійсненні обліку відходів від руйнувань.