Півонія вузьколиста, або тонколиста (Paeonia tenuifolia).
Піво́нія вузьколи́ста, або тонколи́ста (Paeonia tenuifolia), — багаторічна рослина родини півонієвих, відома під народними назвами: кудла, вороне́ць, вороно́к, степова́ піво́нія, занесена до Червоної книги України.
Це трав'яниста рослина заввишки 50 см. Підземна частина рослини представлена коротким кореневищем з шишкоподібними потовщеними коренями. Листки півонії вузьколистої, на відміну від решти представників роду, розсічені на численні вузькі лінійні долі завширшки 1–2 мм (що власне і дало назву виду). У півонії верхні листки скупчені під квіткою. Квітне у травні.
Півонія вузьколиста поширена у степах Центральної Європи, Балкан, південно-східних районах Східноєвропейської рівнини, на Кавказі і навіть південніше — у Закавказзі, Туреччині та Ірані.
В Україні трапляється у південній частині Лісостепу, Степу (південь Луганщини і Донеччини, Запорізька область тощо), а також на яйлах Гірського Криму (наприклад на Чатир-Дазі).
Вид під загрозою зникнення, тому занесений до Червоної книги України 1996 року. Так нам розказує Вікіпедія
Ця диво-квітка поширена в нашій громаді https://www.facebook.com/photo/?fbid=279174513935477&set=pb.100064353421935.-2207520000
Місцеві жителі так говорять між собою про воронці: «У Вас (Демино-Олександрівці — прим) воронці під горою, а ми, воєводчани, щоб помилуватися ними, їздимо далеко за село-"ПІД ЛІС" називається. Там вони й справді біля лісу ростуть. Воронці занесені до Червоної Книги України. А ще є повні, як півонії, квіти-то,взагалі, рідкість, їх мало хто й бачив.»
Пропонуємо і вам помилуватись нашими воронцями і пригадати рідні місця, а ще завжди пам’ятати, що #троїчани_володарі_прикордоння
А чи є у вас фото наших півоній? Діліться зі світом своїми спогадами в коментарях під цим дописом)))
Коментарі:
Ваш коментар може бути першим :)