Троїцька селищна військова адміністрація
Луганська область, Сватівський район

ЩО ВАРТО ЗНАТИ ПРО ОНКОЛОГІЧНІ ЗАХВОРЮВАННЯ ТА ЯК ВІД НИХ УБЕРЕГТИСЯ

Дата: 12.01.2024 14:00
Кількість переглядів: 121

Фото без опису

ЩО ВАРТО ЗНАТИ ПРО ОНКОЛОГІЧНІ ЗАХВОРЮВАННЯ ТА ЯК ВІД НИХ УБЕРЕГТИСЯ

4 лютого — Всесвітній день боротьби проти раку. Рак — це загальний термін для ідентифікації понад сотні хвороб, які можуть вражати будь-яку частину організму. Одним із ознак раку є швидке утворення аномальних клітин — метастазів, які проникають в організм.

Згідно з даними Національного інституту раку, протягом 2018 року в Україні на обліку перебувало 975 301 пацієнт, у якого було діагностовано злоякісні новоутворення (ЗН), зокрема:

  • понад 147 000 випадків — у молочних залозах;
  • більш ніж 42 000 — у щитовидних залозах;
  • 29 000 випадків — у трахеї, бронхах, легенях.

Рак є однією з головних причин смерті у світі. Він уражає літніх людей, молодь і навіть дітей, чоловіків та жінок незалежно від рівня доходу.

Водночас, від 30% до 50% онконедуг можна уникнути, якщо вести здоровий спосіб життя, зокрема відмовитися від куріння. До 40% випадків захворювання на рак можна запобігти, якщо уникати тютюнового диму.

Онкологічні захворювання можна виявляти на ранній стадії. Пацієнти, у яких їх діагностували, можуть пройти терапію і вилікуватися. Навіть на пізніх стадіях страждання пацієнтів слід полегшувати шляхом якісної паліативної допомоги.

Основні фактори ризику і профілактика онкозахворювань

Не куріть

Вживання тютюну є головним фактором ризику появи раку. На нього припадає майже 22% випадків смерті від онкологічних недуг у світі. Куріння пов’язане з розвитком різних типів раку: легень, ротової порожнини, горла, гортані, підшлункової залози, сечового міхура, шийки матки та нирок. Навіть якщо ви не курите, пасивний вплив тютюнового диму може збільшити ризик виникнення раку легень.

Споживайте здорову їжу

Повноцінний збалансований раціон може знизити ризик захворювання:

Правильне харчування та фізична активність впливають на здоров’я всього організму і є неодмінною умовою здорового способу життя. Раціональне вживання продуктів допоможе досягти високої працездатності та активності протягом усього життя.

Фото без опису

Зв’язок між правильним харчуванням, фізичною активністю і здоров’ям:

  • Збереження нормальної ваги
  • Підтримка функціонування органів і систем
  • Запобігання хворобам
  • Покращення фізичної та психічної ефективності
  • Зміцнення кісток та зубів
  • Підтримка здорової шкіри
  • Зниження запалення
  • Покращення травлення

Регулярно відвідуйте лікаря для профілактичного огляду

Регулярні самоперевірки та скринінги для різних типів раку збільшують шанси на раннє виявлення хвороби. Це підвищує ефективність лікування і знижує його вартість.

Проконсультуйтеся зі своїм лікарем щодо оптимального для вас графіку онкоскринінгу.

Так, у 2018 році Американське онкологічне товариство почало рекомендувати профілактичний скринінг раку товстої кишки із 45 років. До 2018 року такий скринінг рекомендували людям, не молодшим 50 років. Такі зміни у вікових рекомендаціях пов’язані зі зростанням захворюваності на рак товстої кишки серед молодих американців.

Уважне ставлення до власного здоров’я та усунення факторів ризику істотно знижують імовірність захворювання на рак. Коли ж уникнути недуги не вдалося, відмова від шкідливих звичок підвищить ефективність лікування і допоможе покращити самопочуття.

 

 

.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь