Асоціація об'єднаних громад звернулася до керівництва країни

Звернення до найвищого керівництва держави ухвалила Асоціація об'єднаних територіальних громад на своїх Загальних зборах, що відбулися 3 грудня. У зборах взяли участь уповноважені представники 90 зі 115 громад-членів Асоціації з усіх регіонів України. Участь у зборах прийняв і Троїцький селищний голова Демид Палагно, якого у ході засідання було обрано до складу Правління Асоціації.

Асоціація звернулася до Президента України Петра Порошенка, Голови Верховної Ради Андрія Парубія та Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана з проханням і закликом зняти законодавчі перепони на шляху реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади.

«Ця реформа і масштабні процеси децентралізації влади, ініційовані та розпочаті вами, є ключовими для розвитку нашої держави. Об’єднані громади твердо стали на шлях реформування і готові рухатися далі, до нашого спільного успіху, до нової України – держави спроможних громад, до дійсно нової якості життя людей в українських містах і селах», - йдеться у зверненні.

Асоціація зокрема закликає прийняти законопроект 7118 та надати об’єднаним громадам право розпоряджатися земельними ресурсами в межах своєї території. «Це відкриє значні додаткові можливості для їх розвитку, а для усіх інших стане мотивом до реформування», - впервнені члени Асоціації.

Одночасно представники об’єднаних громад вважають за необхідне надати органам місцевого самоврядування можливість цілісно планувати увесь простір громади, для чого потрібно прийняти законопроект № 6403.

Також Асоціація закликала розпочати давно назріле реформування територіальної організації влади на районному рівні, де сьогодні найчастіше відбувається гальмування процесів впровадження реформ.