Прес-служба 3 управління ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях інформу

???°???????????? ???? ?·?°?????????? ???????? ???±??На Луганщині СБУ блокувала діяльність організованого злочинного угруповання

Співробітники Служби безпеки України, залучені до операції об’єднаних сил, знешкодили у Сєверодонецьку організоване злочинне угруповання, яке очолював раніше судимий громадянин РФ.

Правоохоронці встановили, що іноземець організував банду з раніше судимих місцевих жителів. Зловмисники створювали штучні конфліктні ситуації, після яких вимагали від потерпілих гроші за «вирішення» інциденту. У разі несплати «відшкодування» учасники угруповання погрожували фізичною розправою. Оперативники спецпідрозділу задокументували факти вимагання на загальну суму близько п’ятсот тисяч гривень.

Співробітники СБУ затримали трьох зловмисників на одній з міських вулиць під час отримання чергового грошового траншу від потерпілого.

При обшуках за місцем проживання фігурантів справи правоохоронці вилучили холодну зброю, газовий пістолет, «боргові» розписки, а також п'ятнадцять кілограмів марихуани.

Вирішується питання щодо оголошення затриманим про підозру у вчиненні злочину та обрання міри запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. У рамках відкритого кримінального провадження за ч. 4 ст. 189 Кримінального кодексу України триваю невідкладні слідчо-оперативні дії.

Операція з викриття зловмисників проводилась спільно з Національною поліцією.

СБУ затримала так званого «депутата» терористичної організації «ЛНР»

Співробітники Служби безпеки України, залучені до операції об’єднаних сил, затримали у Луганській області депутата терористичної організації «ЛНР».

Правоохоронці встановили, що у 2014 році мешканець Хрустального на Луганщині приєднався до терористів, де його «обрали депутатом» так званої «народної ради». Оперативники спецслужби задокументували, що зловмисник підтримував збройну агресію РФ проти України та сприяв терористичній діяльності незаконних збройних формувань, зокрема брав участь у фінансуванні деяких угруповань.

За інформацією спецслужби, представник фейкових «органів влади» планував прибути на підконтрольну українській владі територію для отримання пенсії від України.

Співробітники СБУ затримали зловмисника на одному з пунктів пропуску під час перетину лінії розмежування.

Затриманому повідомлено про підозру в скоєнні злочину та обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

У рамках відкритого кримінального провадження за ч. 1 ст. 109, ч. 2 ст. 110, ч. 1 ст. 258-3 Кримінального кодексу України тривають невідкладні слідчо-оперативні дії.

На Луганщині за три роки судові вироки отримали семеро Інтернет-пропагандистів проросійських терористів

Протягом 2015-2018 років на Луганщині Службою безпеки України припинено функціонування шести Інтернет-спільнот у соціальних мережах та одного веб-сайту з антиукраїнським контентом.

Правоохоронці встановили, що діяльністю більшості адміністраторів місцевих сторінок у соціальних мережах «ВКонтакте» та «Одноклассники» керували координатори з РФ або тимчасово окупованої території Луганщини. Від них інформаційні найманці отримували основний контент та фінансове забезпечення підривної діяльності.

Стосовно зловмисників, які поширювали матеріали, що спрямовані на повалення конституційного ладу України, зміну її державних кордонів, на підтримку російсько-сепаратистських збройних угруповань, розпалювання національної та релігійної ворожнечі, судами винесено 7 обвинувальних вироків. Їхні дії кваліфіковано за ст. 110 Кримінального кодексу України (посягання на територіальну цілісність і недоторканість України).

Разом з тим співробітники СБУ відзначають, що наразі активність Інтернет-пропагандистів у мережевих групах «ВКонтакте» та в «Одноклассниках» помітно впала. Якщо у 2015 році Службою безпеки було зареєстровано 10 кримінальних проваджень за фактами пов’язаними з підривною діяльністю в Інтернет-просторі, то у 2016 році – 2, а у 2017 – лише одне. Це пояснюється не лише дієвістю вжитих правоохоронцями заходів, але й забороною в Україні російських соцмереж.

Сьогодні інтерес Інтернет-спільноти Луганської області, особливо молоді, до проросійських агіток практично відсутній.